Genel

Bu Bir Deneme Yazısıdır

İnstagram iyi bir hesap olmak için algoritmada uymak gerek kitleye ne kadar etkileşimin var kaç takipçi bu hesapta aktif? Posta kaç kişi bakıyor yüzde kaçı bakıyor. Bunlar önemli % 10 Kuralına göre 1000 takipçi 100 - 30 beğeni alır. Bunun üstünde analiz yaptığımız programlar var bunlarla bir paylaşım yaptığımızda kimlere instagram bizi doğru gösteriyor mu? Buna bakıyorum. 

Hile yapınca ne olucak takipçi çok olucak fakat instagram bunu fark edicek ve sonra olan şu olacak Paylaşım başına kaç like alıyor kaç yorum alıyor. bunları yapamayan bir hileli hesap ne aramalarda örneğin açelya cafe ayvvalık tamamını yazmak zorunda kalıcak 

#Hashtagler de görünme olasığı %89 oranında düşecek. 

Storylerde aynı şekilde düşüşe geçiyor. Budurum da hesap daha da ileride oto beğeni daha fazla takipçi satın aldığında. Belki kendinizi tatmin edebilirsiniz. Ama bu hesabınız kapatır ve Açelya Cafe diye bir şey açılamaz hale getirir. 

Sonuçları çok kötü ama maalesef türkiye de ve yurtdışında bu tür durumlar kullanıp kendilerini bir şey zanneden fenomenler var fakat hiç bir işe yaramıyor. Gerçek müşterisi olmuyor instagram tavsiye etmiyor. 

Doğal takipçi kasma yolları Youtube kanalımda yakında yayınlacağım. 

Ama mesleğim gerek bazı şeyler saklı tutuyorum. Bunlar benim stratejim.

Önemli olan büyük çekilişler yapmak sosyal medya da aktif olması için bunu yaparken kart mart basmaktan çok insanların basit şeyler yapıp onları farkketirmeden takipçimiz olması sağlamak ve organik olarak büyütmek.
Örnek 200 TL yemek çekiliş basit bir waffle olmaz. İnsanların ohaa bu kadar büyük bir şey katılmam gerek. Demesi gerektiriyor. 

Bir diğeri ise günlük paylaşım yapıldığında ne zaman paylaşılması gerek. Genelde saatleri var ne zaman paylaşılması geretiğine dair. Ne zaman kullanıclar aktif oluyor ne zaman hashtagleri kullanmak gerek. Bu madde de bir çoğunu yapıyorum. 
Zamanlama tuturma gibi. 

Organik büyütme böyle bir şey. 
Algoritma Bunun için ve Algoritma bir sistem bu sisteme uyulması gerek 

Bu algoritmalar ayrılıyor. 
Bir sosyal medya içinde ayrılıyor. 

Facebook İçin Ayrı bir strateji
İnstagram için ayrı bir strateji

Author


Avatar